Sčítanie 2011, alebo na Slovensku je to tak...

Autor: Klaudia Duchoňová | 7.6.2011 o 9:29 | (upravené 7.6.2011 o 11:19) Karma článku: 2,78 | Prečítané:  452x

Nedá mi nepodeliť sa s Vami o vlastnú skúsenosť z Sčítania 2011, ktoré sa už skončilo, ale nie ešte pre všetkých, ja ešte zrátaná nie som....:-) Nie však vlastnou vinou!!!!!!

Začnem asi od konca :Na stránke sčítania 2011 na Slovensku sa nachádza oznam :

„Sčítanie obyvateľov, domov a bytov 2011 ukončené ŠTATISTICKÝ ÚRAD SR ďakuje za spoluprácu.“

Ja Vás však presvedčím o tom, že to tak nie je. U nás vo vchode je zaujímavý odkaz. Prikladám foto - zámerne som vymazala kontakt na pani, ktorá sčítava aj po termíne nakoľko nie je mojím cieľom niekomu ublížiť, chcem len poukázať na to, ako to u nás na SLOVENSKU chodí a je to naozaj smutné. Nakoľko nariadenie vlády hovorí jasne:“ ČAS SČÍTANIA je doba, počas ktorej sa sčítanie vykoná. Podľa nariadenia vlády Slovenskej republiky sčítanie sa vykoná v čase od 13. mája 2011 do 6. júna 2011.“- citujem z oficiálnej stránky sčítania 2011.

Ale ako celé sčítanie u nás v dome vlastne prebiehalo?

No dlho nikto neprišiel, nenechal žiadny oznam. Najprv som sa pýtala susedov, či som náhodou ja nezmeškala sčítacieho komisára. Samozrejme nikto ho nevidel, nikto o ňom nepočul. Začala som sa teda zaujímať. Volala som na info linky uvedené na stránke dovolala som sa na štatistický o všetkom ma informovali, samozrejme viac mi o tom bude vedieť povedať mestská časť v ktorej žijem. Nebudem to tajiť žijem v DNV v Bratislave. Dostala som kontakt na pani ktorá má na starosti sčítacích komisárov. Nedarilo sa mi niekoľko dní na tú klapku dovolať tak som zavolala priamo na Mestský úrad kde som zistila informáciu, že pani má dovolenku. Prepojili ma teda na pani zastupujúcu, ktorá si poprosila na mňa kontakt s prísľubom toho, že všetko zistí a ozve sa mi kedy sa komisár chystá k nám domov. Samozrejme do dnešného dňa sa neozvala...:-(

A dni plynuli a u nás sa nič nedialo a dokonca nie len v našom vchode ale, ani vo vedľajšom. Dokonca uplynul aj termín na elektronické sčítanie, čo som samozrejme nemohla využiť nakoľko som nemala „zázračný“ kód.

1.6. mi to už začínalo byť naozaj smiešne. Všade okolo sa hovorilo, že aké je potrebné sa sčítať, no nám nedali ani tú príležitosť. A myslím si že nás bolo viac. Premýšľala som nad tým ako to chcú stihnúť do 6.6. keď ešte ani prvého som nemala v rukách dotazník!!!!!

Ešte jeden pokus. Zavolala som 1.6. opäť na Štatistický. Vypočula som si zase info o Mestských častiach a o tom, ako Štatistický za to nemôže. Ale už som sa nedala odbiť a pani som pohrozila medializáciou v správach. A čuduj sa svete večer vo vchode oznam, ktorý som odfotila. Kvalita nižšia nakoľko bol fotený mobilom.

Je to v poriadku sčítavať po termíne? Bolo by sa vôbec niečo udialo keby som nebola taká vlezlá a netelefonovala na úrady?

A ešte jeden poznatok zo sčítania. Je teda anonymné ako nás všetkých presviedčajú. Mám trvalý pobyt na Strednom Slovensku, tam som dostala jeden hárok a ďalší som dostala tu v BA. Čo keď sa niekto na Strednom Slovensku aktívne rozhodne zrátať ma aj tam a ja sa zrátam tu? Hmmmmmmm?

 

Ešte citujem z obrázku: Z dôvodu úrazu prideleného sčítacieho komisára došlo k zmene.

ROZNOS sčítacích hárkov bude

3.6.2011 - piatok

6.6.2011 - pondelok

v čase

18,00-20,00

Zber sčítacích hárkov bude

7.6.2011 - utorok

8.6.2011 - streda

v čase

18,00-20,00

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?